Składamy wniosek o kredyt hipoteczny


Jak wiemy kredyt hipoteczny jest jednym z najtańszych kredytów jaki zaproponują nam polskie banki. Kredyt ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i zaciągamy go przede wszystkim w sytuacji kiedy decydujemy się na kupno własnego mieszkania. Jak sama nazwa wskazuje kredyt hipoteczny charakteryzuje się tym że zabezpieczona zostaje hipoteka kupowanej przez nas nieruchomości i chili kiedy przestaniemy spłacać kredyt nasza nieruchomość może stać się własnością banku.

Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego powinniśmy nieco bardziej poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Zróbmy to zwłaszcza w sytuacji kiedy zdecydowaliśmy się już na kredyt hipoteczny i jesteśmy już na etapie poszukiwania najbardziej odpowiedniego dla nas banku, który też zaproponuje nam najlepszą ofertę.

Jeżeli wiemy już jakie wiążą się formalności z kredytem hipotecznym możemy zwrócić się do banku z prośbą o udzielenie nam kredytu. W takiej sytuacji powinniśmy wiedzieć jakie dokumenty powinniśmy wziąć ze sobą na rozmowę z przedstawicielem banku. Musimy wiedzieć o tym, że w przypadku kredytów lub pożyczek hipotecznych należy przede wszystkim przekonanie banku, że jesteśmy odpowiednimi partnerami dla banku, posiadamy odpowiednie zaplecze finansowe i co więcej będziemy w stanie spłacić zaciągnięty przez nas na kilkadziesiąt lat kredyt. Niestety nie wystarczy nam w takiej sytuacji tylko przedstawienie dokumentu w postaci wyciągu z konta czy też aktu własności do zastawianej hipoteki.

Zanim zaczniemy tą dosyć długą procedurę będziemy musieli zmierzyć się z dość skomplikowaną procedurą związaną z setkami pytań oraz dokumentów do wypełnienia. Po zakończeniu tej długiej i ciężkiej dla nas procedury następnym krokiem jaki wykona bank będzie wydanie właściwej decyzji kredytowej. Następny krok to rozmowa z konsultantem banku, podczas której będziemy pytani między innymi o swoją sytuację rodziną, pracę, karierę oraz wykształcenie. Ważne znaczenie dla banku ma także nasza kondycja finansowa, może to oznaczać sprawdzenie przez bank naszego konta, jego wysokości przychodów, wydatków w skali miesiąca, a także w skali roku. Dlatego też jeżeli nie chcemy aby pracownika banku skreślił nas z listy potencjalnych kredytobiorców już na samym wstępie i to z powodów proceduralnych, warto sporządzić wniosek w oparciu o informacje zawarte na stronie internetowej banku. Jeżeli nie do końca rozumiemy tych pytań warto udać się do doradcy finansowego który z pewnością przeprowadzi nas przez całą procedurę, ale też pomoże na wypełnić wniosek o udzielenie kredytu i wskaże dokumenty które powinniśmy przygotować. W innej sytuacji możemy wypełnić wniosek obecności pracownika banku, nowoczesne instytucje oferują również wypełnieni wniosku za pomocą internetu, a dopiero później przesłanie całej dokumentacji do banku. Lista dokumentów potrzebnych do wypełnienia może się różnić w zależności od tego który bank wybierzemy.

Komentarze zostały wyłączone.