Porównywanie kredytów konsolidacyjnych


Kredyty konsolidacyjne są coraz bardziej popularne ponieważ są one dobrym rozwiązaniem dla osób zadłużonych gdyż ułatwiają im spłatę zaciągniętych wcześniej zadłużeń poprzez połączenie ich w jedno większe zobowiązanie ze zdecydowanie niższą ratą. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzji warto jest dobrze się zastanowić, by wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny, który spełni nasze oczekiwania i faktycznie będzie nam pomocny. A zatem powinniśmy dokładnie przejrzeć specjalne rankingi kredytów konsolidacyjnych, a wszystko po to by móc wybrać korzystny dla nas produkt który nie zaskoczy nas niczym negatywnym. Warto jest również skorzystać z kalkulatorów kredytów konsolidacyjnych. Kalkulatory te dokonają dla nas symulacji i wyliczą, ile wynosiłaby przewidywana rata do spłaty przy obecnych zobowiązaniach finansowych które posiadamy. Aby móc skorzystać z takich narzędzi, wystarczy, ze wpiszemy podstawowe informacje takie jak kwota i okres kredytowania. Wyszukiwarka wyszuka dla nas wszystkie oferty konkretnych banków, w których będziemy mogli sprawdzić, jakie jest oprocentowanie, RRSO, prowizja, rata, ale i całkowita kwota do spłaty.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny nie zawsze może być udzielony osobom zadłużonym. Banki muszą mieć pewność, że dana osoba będzie regularnie spłacała należności. Z tego powodu sprawdzają informacje zawarte w BIK, a są tam dane na przykład o problemach ze spłatą. Wtedy banki mogą odmówić przyznania kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych. Są jednak firmy, które oferują takie rozwiązanie. Dostępne są bowiem pożyczki konsolidacyjne. Czym się różnią od kredytu? Przede wszystkim są bardziej kosztowne. Instytucje, które udzielają takich świadczeń muszą zabezpieczyć się na wypadek braku spłaty, stąd wyższe koszty i oprocentowanie. Plusem jest jednak fakt, że nie sprawdzają one informacji zawartych w BIK.

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób które posiadają kilka zadłużeń. A zatem jeśli posiadamy kilka kredytów to dzięki takiej konsolidacji możemy połączyć je w jedno zobowiązanie. Takie rozwiązanie nie tylko znacznie obniży miesięczne koszty przeznaczane na spłatę kredytów, ale również wydłuży okres spłaty, co jednak nie dla wszystkich może być zadowalające. Na korzyść konsolidacji wpływa również to, że jako kredytobiorcy będziemy musieli pamiętać jedynie o jednej racie, a nie o kilku w różnych terminach, co zdecydowanie zmniejszy obowiązki związane z płatnościami i pamiętaniem o dotrzymywaniu terminów. Jeśli zatem kredyt konsolidacyjny jest jedynym wyjściem z naszej trudnej sytuacji finansowej, by nie wpaść w długi to warto rozważyć takie rozwiązanie a przy tym również sprawdzić, w którym banku jest najlepsza oferta kredytów konsolidacyjnych i która z nich spełni wszystkie nasze oczekiwania. A propozycji jak się okazuje nie brakuje. W rankingach takich produktów finansowych znajdują się zazwyczaj największe i najbardziej popularne banki. Warto także sprawdzić do jakiej kwoty umożliwiają one konsolidację.

Komentarze zostały wyłączone.