Lokaty na cztery i pięć lat


EKO lokata 5 na 5 w BOŚ Banku.

Lokata jaką zakładamy na długi termin da nam największy zysk, ale trzeba być pewnym, że pieniądze przez ten czas nie będą nam potrzebne. Wśród takich lokat długoterminowych można wyróżnić lokaty na cztery lata, a nawet takie które zakłada się na okres pięciu lat. Sprawdźmy najlepsze z ofert jakie przygotowały banki dla tego typu lokat długoterminowych. Ofert takich lokat długoterminowych na pewno kilka znajdziemy. Niemal każdy bank ma chociaż jedną taką ofertę dla osób, które chcą na dłużej ulokować swoje oszczędności. Taką dosyć ciekawą propozycję lokaty pięcioletniej ma BOŚ Bank. Jest to oferta EKO lokaty 5 na 5. Kwota minimalna jaka jest niezbędna, aby można było uruchomić lokatę to kwota tysiąca złotych. Lokata ma charakter lokaty progresywnej. Oznacza to, że oprocentowanie z biegiem czasu ulega zmianie. W pierwszym roku wynosi ono 1,5%. W drugim roku oprocentowanie rośnie do 1,7%. W trzecim roku trwania lokaty nasze oprocentowanie będzie już wynosiło 2%. W roku czwartym podwoi swoją wielkość do 4%, zaś w roku piątym osiągnie aż 5% w skali roku. Taka lokata da nam średnie oprocentowanie w wysokości 2,84%. Jest to bardzo dobra oferta, na której można całkiem dobrze zarobić.

Bardzo dobrą ofertę znajdziemy w Idea Banku. Oferuje on swoim klientom lokatę, bez żadnych dodatkowych warunków. Gwarantuje przy lokacie na pięć lat oprocentowanie w wysokości 2,8%. Oferta nosi nazwę Lokaty Nr 1. Kwota minimalna jaka jest nam potrzebna do uruchomienia lokaty to jedyne pięćset złotych. Maksymalnie można wpłacić na lokatę sto tysięcy złotych. Szukając dobrej lokaty czteroletniej warto zwrócić uwagę na lokatę terminową jaką oferuje nam Eurobank. Ma ona oprocentowanie nominalne w wysokości 2,65% w skali roku. Na takie oprocentowanie możemy liczyć jeżeli założymy lokatę przez internet. Oprocentowanie jest uzależnione od kwoty jaką wpłacimy. Do uruchomienia lokaty z takim oprocentowaniem potrzebna jest nam kwota dziesięciu tysięcy złotych. Można założyć lokatę na mniejszą kwotę, ale jej oprocentowanie również będzie mniejsze. Dla kwot od 200 do 9999,99 zł, oprocentowanie będzie równe 2,55%. Do skorzystania z oferty potrzebne jest konto osobiste w Eurobanku.

Znalezienie dobrej lokaty, która będzie na dobrych warunkach i co ważne da nam jak najwięcej zarobić wcale nie jest łatwym zadaniem. Oferty są bardzo do siebie podobne i trudno jest wybrać tą, która będzie z nich najlepsza. Warto jednak poszukać bo przy lokatach pięcioletnich, czy też czteroletnich warunki lokowania depozytu i jego oprocentowanie są naprawdę bardzo ważne.

Komentarze zostały wyłączone.