Jak obliczyć całkowity koszt kredytu gotówkowego?


W sytuacji kiedy nagle potrzebujemy pieniędzy najlepszym rozwiązaniem wydaje się być kredyt gotówkowy, Jest to prosty sposób na zdobycie dodatkowej gotówki. Zaciągając kredyt gotówkowy bank nie wymaga określenia, na co chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze, nie musimy tego robić ani na etapie ubiegania się o kredyt ani też na etapie jego spłacania. Każdy, kto planuje wziąć kredyt chce, aby był on jak najtańszy. A zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji i wyborem oferty powinniśmy przejrzeć oferty kilku banków, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na koszt kredytu. Taka analiza pozwoli nam oszacować całkowitą kwotę do spłaty oraz ratę, którą będziemy regulować w comiesięcznych zobowiązaniach.

Przeglądając oferty banków może nam się wydawać w pierwszej chwili, że wybór najtańszego kredytu jest prosty i intuicyjny ponieważ wystarczy tylko wybrać ofertę z najniższym oprocentowaniem. Niestety nic bardziej mylnego, oprocentowanie to nie wszystko. Oprócz oprocentowania nominalnego jest jeszcze szereg opłat dodatkowych i pozostałych kosztów, które również w dużej mierze wpływają na ostateczny koszt kredytu i warto im się przyjrzeć.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Tak naprawdę nie można jednoznacznie stwierdzić i określić ile musimy zarabiać aby dostać pozytywną decyzję kredytowa. Tak naprawdę każda osoba pracująca, która zarabia zarówno na podstawie umowy o pracę, jak i umowy zlecenie lub umowy o dzieło, czy też pobiera rentę lub emeryturę, ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy. Warunki przyznawania kredytów są indywidualnie określane prze dany bank, podobnie jak zdolność kredytowa. A zatem nawet jeżeli jeden bank odmówił nam przyznania kredytu to możemy spróbować ubiegać się w innym banku. Nie da się jednak jednoznacznie określić gdzie najlepiej i najpewniej udać się po kredyt. Sytuacja każdego kredytobiorcy jest inna i każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie. Tanie kredyty gotówkowe można znaleźć w większości banków.

Niskie zarobki a kredyt gotówkowy

Niskie wynagrodzenie nie musi oznaczać że nie dostaniemy kredytu. Jednak szanse takiej osoby są faktycznie znacznie niższe. Istnieje bowiem pewnego rodzaju zasada, że im wyższe zarobki, tym większa szansa na kredyt. Banki przed podjęciem ostatecznej decyzji o przyznaniu kredytu analizują wiele innych czynników. Po takiej analizie może się okazać, ze osoba zarabiająca dużo i mająca wysoką zdolność kredytowa, otrzyma negatywną decyzję, z powodu negatywnej historii kredytowej, bądź też z uwagi na inne kwestie.

Komentarze zostały wyłączone.