Gdzie ulokować oszczędności?


Jeżeli niepokoisz się tym, że Twoje oszczędności nie zarabiają na siebie, a oprocentowanie lokat jest bardzo niskie, dzięki naszym poradom dowiesz się jak bezpiecznie zaplanować oszczędzanie. Jeżeli zdecydujesz się by wpłacić gotówkę na lokatę bankową, możesz powiększyć swój kapitał, szczególnie jeżeli masz możliwość skorzystać z promocji dla nowych Klientów. Od wielu miesięcy oprocentowanie depozytów traci na swojej wysokości, a Rada Polityki Pieniężnej przewiduje możliwość ponownego obniżenia stóp procentowych NBP. Oznacza to, że być może najbliższe tygodnie są ostatnią szansą na podpisanie umowy, która zapewni atrakcyjne zyski.

Jak efektywnie oszczędzać?

Nigdy nie decyduj się na pozostawienie wolnych środków bez odpowiedniego zabezpieczenia. Lokata terminowa jest świetnym rozwiązaniem jeśli nie chcesz narażać swoich pieniędzy poprzez ryzykowne inwestycje. Zamrażając pieniądze w banku nie musisz obawiać się o to czy po zakończeniu umowy Twoje pieniądze zostaną zwrócone na Twoje konto. Wszystkie inwestycje do 100 000,00 złotych są objęte gwarancją i nawet w przypadku zamknięcia instytucji dojdzie do wypłaty gotówki. W przeciwieństwie do inwestycji alternatywnych będziesz mieć pewność, że zarówno Twój kapitał jak i ustalona wcześniej suma odsetek zostaną Ci wypłacone. Już zawierając umowę będziesz wiedzieć ile dokładnie zarobisz w trakcie zamrożenia pieniędzy. Pamiętaj by wybrać lokatę, która będzie miała elastyczne warunki umowy, dzięki temu unikniesz sytuacji w której m.in. stracisz wypracowane odsetki rezygnując z depozytu przed upływem wyznaczonego terminu.

Zastanów się w jaki sposób chcesz oszczędzać i jakie cele są dla Ciebie najważniejsze. Wybór wśród lokat i produktów oszczędnościowych jest tak duży, że z łatwością znajdziesz odpowiednią ofertę. Zanim jednak podpiszesz umowę, sprawdź dokładnie wszystkie warunki.

Które banki zapewniają najwyższe oprocentowanie?

Musisz pamiętać, że rekordowo niskie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego mają ogromny wpływ na to jak prezentują się oferty oszczędnościowe, w tym zarówno lokaty terminowe jak i konta oszczędnościowe. Na wyższe profity mogą liczyć wyłącznie nowi Klienci banków. Ponadto, promocyjne lokaty są bardzo ograniczone i stawiają przed usługobiorcą szereg wymagań.

Gdzie znajdziesz najkorzystniejsze oprocentowanie skierowane do nowych Klientów banku? Od kilku miesięcy liderami rankingu lokat terminowych są produkty Idea Banku oraz banku BGŻ Optima. Zarówno Lokata Happy jak i Lokata Bezkarna skierowane są wyłącznie do Klientów, którzy wcześniej nie korzystali z żadnych produktów tych instytucji. Lokaty są krótko terminowe i usługobiorca nie ma możliwości przedłużyć ich na preferencyjnych warunkach.

W przypadku Lokaty Happy, maksymalna kwota jaką możesz zamrozić to 10 000,00 złotych. Lokata Bezkarna jest jednak bardziej elastyczna i najwyższa kwota, którą można wpłacić to aż 100 000,00 złotych. W przypadku obu lokat oprocentowanie jest stałe i wynosi 3,00% dla Lokaty Bezkarnej oraz 4,00% dla Lokaty Happy.

Komentarze zostały wyłączone.