Ewolucja rynku kredytowego


Współczesny rynek finansowy jest bardzo otwarty na trudnych klientów i chętnie wspomaga ich we wszystkich potrzebach konsumpcyjnych, zarabiając naturalnie na tej pomocy całkiem duży procent. Zmienia się jednak rzeczywistość ludzi a więc zmieniają się ich potrzeby i oczekiwania, także względem rynku usług finansowych. Wizyta w banku jest dzisiaj dla wielu młodych i przebojowych ludzi absolutną ostatecznością i wolą oni, aby ich bank funkcjonował w sferze cyfrowych aplikacji i internetowej komunikacji. Aby jednak być zadowolonym klientem dużej korporacji bankowej i móc liczyć na zawsze pozytywne rozpatrywanie własnych wniosków kredytowej, niezbędne jest odpowiednie stabilne zatrudnienie i regularne dochody na konto – a to w dzisiejszych czasach bywa coraz większym problemem. Dlatego banki notują ostatnio odpływ klientów oraz spadek liczby pozytywnie zaopiniowanych kredytów hipotecznych czy kart kredytowych. Taka ciężka sytuacja wymaga na najbardziej pomysłowych firmach konieczność stałej ewolucji.

Szybciej, łatwiej i przyjemniej

Sukces bankowości elektronicznej bez wątpienia dowodzi tezy, że nowe społeczeństwa cyfrowe oczekują realizacji wszystkiego w ciągu przysłowiowego kwadransa – banki tymczasem wraz ze swoimi wymaganiami formalnymi i kilkudniowymi procedurami nie sprzyjają szybkiemu załatwieniu sprawy. W tym momencie na rynku zaczęły pojawiać się więc pierwsze parabanki, a więc firmy prywatne ze swoim kapitałem, znacznie mniejszym niż bankowe miliardy, oferujące swoje nieduże kredyty gotówkowe na dowolny cel ludziom ze swojego najbliższego regionu. Stopniowo zainteresowanie takimi usługami wzrosło wśród ludzi, czego efektem jest dzisiaj nieograniczona oferta tego typu instytucji. Każdy parabank ma pełne prawo podpisać umowę cywilną z obywatelem, który jest świadomą osobą prawną i na mocy tej umowy pożyczyć mu pieniądze. Tego typu firmy kierują więc swoją ofertę przede wszystkim do tych ludzi, którzy w banku z tych czy innych powodów otrzymują negatywne odpowiedzi na wnioski.

Rozwiązanie dla młodych

Jak się jednak okazuje, szybkie pieniądze i znikoma weryfikacja to nie tylko oferta dla osób z długami. Gotówka dostępna niemal od ręki na internetowym koncie bez konieczności wizyty w banku czy dowodzenia swojego zatrudnienia to niesamowity kąsek dla młodzieży. Wystarczy wykonać przelew ze swojego elektronicznego konta bankowego, podać dane z dowodu tożsamości, by po chwili cieszyć się pieniędzmi. Niektóre firmy proponują na początek nawet niebagatelne dwa tysiące złotych.

Komentarze zostały wyłączone.