Dlaczego warto zainteresować się kredytami internetowymi?


Rynek kredytów internetowych rozwija się dynamicznie od kilku ostatnich lat. Z oddziałów stacjonarnych korporacje finansowe stopniowo rezygnują ze względu na zbyt duże koszty obsługi w porównaniu do zysków. Większość kredytobiorców woli załatwiać sprawy zdalnie. Potrzeba rozmowy z konsultantem pojawia się dopiero przy większych kredytach, np. hipotecznych. Przy zwykłych kredytach gotówkowych wystarczy tylko dopełnienie podstawowych formalności, a jednak w internecie to sprawa znacznie ułatwiona. Dlaczego zatem warto zainteresować się kredytami internetowymi?

Najważniejsze zalety kredytów internetowych

Konkurencja pomiędzy firmami pożyczkowymi prowadzi do zmniejszenia oprocentowania i kosztów pozaodsetkowych w umowach kredytowych. W Polsce dominują duże korporacje finansowe, a także mniejsze firmy pożyczkowe wyspecjalizowane wyłącznie w obsłudze niewielkich pożyczkobiorców. Dzięki ograniczeniu kosztów zarządzania oddziałami stacjonarnymi pożyczki internetowe stają się po prostu najtańszą alternatywą, do tego bardzo szybką w przypadku zadłużania gospodarstwa domowego. Kolejna zaleta to prostota porównywania warunków udzielania kredytu gotówkowego i prosty system badania wiarygodności. W pożyczkach internetowych wystarczy potwierdzenie dochodów, a także wysłanie jednorazowego przelewu na kwotę 1 grosza lub złotówki, aby skorzystać z dodatkowych środków. Firmy pożyczkowe poza tym rywalizują o klientów programami lojalnościowymi, czy rozszerzaniem limitów kolejnych kredytów gotówkowych po spłacie dotychczasowego zobowiązania.

Prawo w ostatnich latach wyraźnie po stronie kredytobiorców

W ostatnich latach prawo zmieniło się na rzecz konsumenta. Aktualnie kredytobiorca nie obawia się już nadmiernych kosztów pozaodsetkowych. Te zostały po prostu ograniczone (limity). Więcej konsumentów wygrywa też sprawy w związku z podpisaniem nieuczciwych umów z instytucjami finansowymi. Nie chodzi tutaj tylko o rynek kredytowy, ale również szeroko pojętą branżę finansowo – inwestycyjną.

Na co uważać przy zaciąganiu kredytów gotówkowych?

Najważniejsze jest porównywanie kredytów gotówkowych, a także dokładna ocena wiarygodności firmy pożyczkowej. Możesz również monitorować ostrzeżenia na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy wysłać zapytania do Związku Firm Pożyczkowych. W ten sposób unikniesz przykrych niespodzianek formalnych i ostatecznie ekonomicznych. Czy korzystasz regularnie z serwisów firm pożyczkowych i jak oceniasz nowoczesny rynek kredytów internetowych na poziomie krajowym?

Komentarze zostały wyłączone.