Dlaczego warto od czasu do czasu się zadłużyć?


Tematyka zadłużenia dotyczy praktycznie całego nowoczesnego społeczeństwa. Jeżeli myślisz, że nie jesteś zadłużony to mylisz się. Jeżeli rząd ma dług, wtedy każdy obywatel pośrednio też się zadłuża. W ten sposób rośnie, np. skala niezadowolenia społeczeństwa. Z perspektywy przeciętnego gospodarstwa domowego pojawia się pytanie, czy warto korzystać, np. z kredytów gotówkowych, czy raczej z nich zrezygnować dla zwiększenia bezpieczeństwa budżetu? Problem należy rozpatrzyć w kilku punktach.

Zadłużenie? W wielu przypadkach okazuje się niezwykle korzystne

Nawet mały kredyt gotówkowy spłacony terminowo i zaciągnięty w dość popularnej, rekomendowanej przez dotychczasowych pożyczkobiorców placówce buduje pozytywnie twoją historię. A zatem pobieranie małych kredytów, terminowe spłaty i uczciwe zarządzanie budżetem powoduje, że w przyszłości masz znacznie większe szanse na zaciągnięcie znacznie większego zobowiązania. Jeżeli, np. starasz się o dużą inwestycję, chociażby w nieruchomość takie postępowanie warto rozpatrzyć. Poza tym zadłużenie daje możliwość spotęgowania bieżącej konsumpcji do rozmiarów, których nie osiągniesz standardowymi zarobkami miesięcznymi. A zatem dostępność stosunkowo taniego i szybkiego kredytu gotówkowego daje ci opcję dokonania, np. zakupów promocyjnych, skorzystania z bardziej zaawansowanej służby zdrowia, wyjazdu na wymarzone wakacje, itp. Kredyt gotówkowy wydaje się faktycznie na dowolny cel, a więc nie musisz się tłumaczyć ze swoich wydatków. Nikt cię nawet o to nie zapyta. W kredycie gotówkowym nie ma określonego z góry celu, który bank detaliczny lub inna instytucja musi monitorować. To dla wielu osób ogromna szansa na uregulowanie nietypowych spraw. Zadłużenie od czasu do czasu uczy również lepszego zarządzania domowym budżetem. Dla młodych osób, które nie miały do czynienia z pożyczkami krótkoterminowymi to całkiem interesujące rozwiązanie.

Zadłużenie może zbudować pozytywnie twoją historię w różnorodnych instytucjach

Najważniejsze w aspekcie zadłużenia jest budowanie pozytywnej historii kredytowej. Im lepszą masz historię kredytową, tym większe zadłużenie otrzymujesz do dyspozycji. Dzięki spłacie niewielkich kredytów gotówkowych masz w końcu szansę na zaciągnięcie znacznie większej pożyczki lub nawet kredytu hipotecznego. Osoba, która nigdy nie zaciągała kredytów i ma niepewny dochód miesięczny nie jest w stanie wypracować tak dobrych relacji ze współczesnymi pożyczkodawcami. Teraz już widzisz, dlaczego od czasu do czasu warto się zadłużyć.

Komentarze zostały wyłączone.